Language switcher

آلیاژهای پایه نیکل

آلياژهاي نيكل به دسته‌اي از آلياژها كه حاوي نيكل هستند اطلاق مي‌شود. آلياژهاي پايه نيكل نيز شامل آلياژهايي مي‌شوند كه قسمت اصلي تشكيل دهنده آنها نيكل مي‌باشد كه گاهي ممكن است از 50 درصد كمتر باشد.
آلياژهاي مس حاوي نيكل براي ساخت اسلحه،‌ ابزار و سكه از ابتداي تمدن بشري به كار مي‌رفته‌اند. اولين آلياژ پايه نيكل مونل مي‌باشد كه اين آلياژ استحكام خوب و مقاومت به خوردگي مناسبي در محيط‌هاي مختلف آبي دارد.
سيستم آلياژي نيمونيك كه شامل نيكل، كرم و تيتانيم مي‌باشد باعث بهبود خواص در دماي بالا مي‌شود. اين آلياژ‌ها پس از مونل به كار رفت، پل مريكا تيتانيم و آلومينيوم را  براي  ايجاد  رسوب  سختي  در آلياژهاي  نيكل به كار برد.

شرکت ستکو تامین کننده انواع آلیاژهای پایه نیکل با برندهای مختلف می باشد.

آلیاژ مس – نیکل 

نیکل و مس در همه نسبتها در یکدیگر قابل انحلال هستند . مهم ترین آلیاژهای مس – نیکل حاوی حدود 67% نیکل و 33 % مس مس باشد که مونل نامیده می شود. این آلیاژها دارای کاربردهای عالی در آب دریا می باشند و مقاومت بالایی در برابر حمله حلال های کلردار ، بیشتر اسید ها و همه قلیاها دارند.

شرکت ستکو تامین کننده آلیاژهای مس-نیکل با برندهای معتبر جهانی می باشد.

آلیاژهای کرم – نیکل

کروم یکی از مهم ترین عناصر آلیاژی برای مقاومتبه خوردگی زیاد و مقاومت در دماهای بالا در آلیاژهای پایه نیکل است. این عنصر دارای انحلال پذیری حالت جامد بالا در حدود 30 % در دمای اتاق ، در نیکل می باشد. اینکونل 600 یک آلیاژ مهندسی استاندارد برای استفاده در محیط های شدیدا خورنده در دماهای بالا می باشد که یک آلیاژ Ni-Cr-Fe حاوی 15.5 % کرم و 8% آهن است. این آلیاژ قابل عملیات حرارتی نمی باشد ولی می تواند بوسیله کارسرد استحکام یابد.

سوپر آلیاژ پایه نیکل

نیکل همچنین می تواند پای های برای سوپر آلیاژ با مشخصات دما بالا – استحکام بالا باشد. سوپر آلیاژها ، در موتور جت و توربین های گازی استفاده می شوند. سوپر آلیاژها از آهن ، کبالت یا نیکل ساخته می شوند. سوپر آلیاژها همچنین شامل سایر فلزات مانند کرم ، تنگستن ، آلومینیوم و تیتانیوم می باشند. سوپر آلیاژها مقاوم به خوردگی بوده و خواص خود را در دمای بالا حفظ می کنند. شرکت ستکو تامین کننده سوپرآلیاژ پایه نیکل می باشد.